X
تبلیغات
زولا

وبسایت مازندران بام ایران wWw.Mazandbam.IR

آپلود عکس

www.mazandbam.ir آدرس سایت

دیدگاه خود را اینجا بیان کنید تا از پیشنهادات و انتقاداتتان استفاده کنیم.


(مدیریت وبسایت مازندران بام ایران)تاریخچه مجتمع ساحلی نفت در محمود آباد
در ۲۷ فروردین ماه سال ۱۳۳۹ زمینی به مساحتی معادل یک میلیون و ۱۶۵ هزار متر مربع بمنظور خدمات رفاهی برای کارکنان شرکت نفت خریداری شد و در همان سال با تأسیس اتاقهای چوبی و ورود اولین اردوی فرزندان کارگران شرکت ملی نفت ایران بطور رسمی آغاز بکار کرد.
تاریخچه مجتمع ساحلی نفت در محمود آباد

در ۲۷ فروردین ماه سال ۱۳۳۹ زمینی به مساحتی معادل یک میلیون و ۱۶۵ هزار متر مربع بمنظور خدمات رفاهی برای کارکنان شرکت نفت خریداری شد و در همان سال با تأسیس اتاقهای چوبی و ورود اولین اردوی فرزندان کارگران شرکت ملی نفت ایران بطور رسمی آغاز بکار کرد.

طی سالهای ۱۳۴۱ تا ۱۳۴۳ با ساخت ۱۰۰ دستگاه ویلای سیمانی در سه تیپ مجتمع نوپا گسترش یافت و بدین ترتیب کارکنان شرکت نفت در سال ۱۳۴۳ توانستند از ویلاها و رستوران ویلاها که به تازگی شروع بکار کرده بود استفاده کنند.

همزمان با پیدایش ویلاها ۵۰ خط تلفن داخلی نیز افتتاح شد و ارتباط با تهران از طریق بیسیم شروع بکار کرد ولی هم اکنون مجتمع با ۸۵۰ خط تلفن داخلی و ۳ خط FX برای ارتباط مستقیم بکار خود ادامه می دهد.

از مرداد سال ۱۳۵۱ با خرید قطعه زمینی در اطراف مجتمع آب آشامیدنی گوارا با لوله کشی به طول ۲۳ کیلومتر به این مکان انتقال یافت.

با نقشه برداری جهت تأسیس برجها در سال ۱۳۴۵ روزهای پرتلاشی پیش روی بود تا اینکه کلنگ تأسیس برجها در سال ۱۳۴۵ زده شد و تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ۷۰% از عملیات ساخت مجتمع به پایان رسیده بود.

پس از آن ساخت برجها چندین سال مسکوت ماند تا اینکه شرکت ملی ساختمان شهریور ۱۳۷۳ شروع بکار کرد و سه سال بعد کار ساخت برجها را با موفقیت به پایان رساند. اولین گروه میهمانان برجها نیز در سال ۱۳۷۶ وارد مجتمع شدند و جهت حفظ سلامت میهمانان بیمارستان ۲۰ تختخوابی مجتمع نیز شروع بکار کرده بود.

● اماکن اقامتی

این مجتمع با ۵۰۹ واحد اقامتی که شامل ویلاها و مجموع آپارتمانهای برج می باشد برابر ضوابط در اختیار میهمانان قرار می گیرد.

▪ رستوران و پذیرایی

رستوران برجها از دو سالن تشکیل شده که همزمان قابلیت پذیرایی از ۷۰۰ نفر را دارد.

رستوران ویلاها از یک سالن بزرگ با گنجایش ۲۷۰ نفر تشکیل شده است.

چهار چایخانه ساحلی برج و ویلا و نیز چایخانه جنگلی برج ساعات بسیار خوشایندی را برای میهمانان فراهم می آورند.

▪ سینما

سینمای برج و ویلا هر شب با اکران جدیدترین فیلمهای روز و با بهترین امکانات پخش فیلم (سیستم دالبی دیجیتال) در خدمت مراجعین است. علاوه بر آن سینمای برج از دو سالن مجزا برای برزگسالان و کودکان تشکیل شده است.

▪ بازارچه

غرفه های گوناگون در بازارچه از قبیل پوشاک، کفش، سوپر مارکت، میوه، کافی نت، عکاسی، صنایع دستی، حوله و منسوجات، تاکسی تلفنی، لوازم آرایشی و بهداشتی، آرایشگاه، گارگاه نقاشی بمنظور تأمین نیازهای میهمانان پیش بینی شده است.

▪ غرفه لاندری

دفتر پذیرش لاندری واقع در طبقه دوم بازارچه صبحها و عصرها آماده دریافت و تحویل البسه میهمانان گرامی می باشد.

▪ سالن های اجلاس مجتمع

بمنظور برگزاری سمینارهای داخلی و بین المللی شرکت ملی نفت و ارگانهای لشگری و کشوری آماده پذیرایی از مراجعین محترم می باشد.

▪ کتابخانه

واقع در طبقه دوم بازارچه جهت استفاده میهمانان از کتب و روزنامه در دو شیفت صبح و عصر پذیرای میهمانان است.

● فعالیتهای فرهنگی

بمنظور ایجاد اوقاتی خوش برای میهمانان، واحد فرهنگی مجتمع برنامه های متنوعی تدارک دیده است که شامل انواع مسابقات تفریحی،حدیث،نماز و غیره و همچنین اجرای برنامه های شاد و خانوادگی همراه با اجرای موسیقی است.

▪ امکانات ورزشی

میهمانان مجتمع محمودآباد بویژه جوانان فرصت خوبی در اختیار دارند تا ساعتی را به ورزشهای مختلف از جمله والیبال، بسکتبال،فوتسال،تنیس روی میز، بدنسازی، تیراندازی و غیره در سالنهای ورزشی بپردازند.

● امکانات تفریحی

پیست دوچرخه سواری،بیلیارد، پارکهای بازی، زمین اسکیت، غرفه های بازیهای کامپیوتری، سالن اسکوتر، ترامپلی، تاب و سرسره جهت تأمین اوقات فراغت کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شده است.

کافی نت مجتمع با برخورداری از امکانات مطلوب آماده سرویس دهی به میهمانان است.

▪ شبکه تلویزیون کابلی

میهمانان مجتمع علاوه بر استفاده از سینما از ۱۲ شبکه تلویزیون کابلی مجتمع که بصورت اختصاصی اقدام به پخش فیلمهای سینمایی و پیام نما می کند.

▪ شنا و استفاده از دریا

پلاژ آقایان در منتهی الیه شرقی مجتمع و پلاژ محصور برای شنای خانمها در محدوده بین برجها و ویلاها قرار دارد. جهت تأمین امنیت و حفظ سلامت، ناجیان غریق در خدمت میهمانان محترم می باشند.

علاوه بر آن در ایام نامساعد وضعیت جوی و دریا میهمانان می توانند از استخر مجتمع استفاده کنند.

● درمانگاه

واحد اورژانس مجتمع بصورت شبانه روزی و با امکانات پیشرفته آماده ارائه خدمات درمانی و دارویی است.

● مخابرات

مخابرات مجتمع با بیش از ۸۵۰ شماره تلفن داخلی آماده ارائه خدمات به میهمانان گرامی است.

گفتنی است تاکنون بیش از۵۰ مورد پیام از کارکنان نفت بویژه از بخش های عملیاتی و فنی به نفت نیوز ارسال شد که در این پیام ها از اینکه پس از سالها کارکردن در تاسیسات نفت وگاز موقعیت استفاده از مجتمع ساحلی محمود آباد برای آنها فراهم نشد ابراز نگرانی کردند.

شایسته است مسئولان امر تدابیری بیندیشند تا اینگونه افراد هم که عمدتا در مشاغل سخت و طاقت فرسای نفت مشغول بکار هستند حداقل برای یکبار هم که شده بتوانند به آنجا سفر کنند.البته این کار مستلزم آن است که از حضور مکرر افراد ذی نفوذ جلوگیری بعمل آید.