X
تبلیغات
زولا

وبسایت مازندران بام ایران wWw.Mazandbam.IR

آپلود عکس

www.mazandbam.ir آدرس سایت

دیدگاه خود را اینجا بیان کنید تا از پیشنهادات و انتقاداتتان استفاده کنیم.


(مدیریت وبسایت مازندران بام ایران)سرخ‌رود یکی از شهرهای استان مازندران ایران است. این شهر مرکز بخش سرخ‌رود شهرستان محمودآباد است. جمعیت بومی این شهر (بافت الف) حدود هفت هزار نفر می‌باشد. سرخ‌رود دارای 39 روستاست. این شهر در 6 کیلومتری غرب فریدون‌کنار و پانزده کیلومتری شرق محمودآباد در کنار دریای خزر و در انتهای مسیر رودخانه هراز به دریای خزر قرار دارد.


کشاورزی (برنج)، ماهیگیری و باغداری مهم‌ترین شغل‌های ساکنان این شهر می‌باشد.

بافت شهری
این شهر تازه‌بنیاد دارای دو بافت جدا از هم می‌باشد که شامل:

الف: شرق ،غرب ، کمربندی و وزراء محله که این یکی از سال 1385 به سرخرود ملحق گردید.
ب:محله خوش نشینهای معروف به خط دریا(بلوار دریا) در کنار ساحل خزر می‌باشد که در تعطیلات جمعیتی برابر با جمعیت کل سرخرود را در خود جای می‌دهد. در این منطقه تاسیسات صید ماهی قرار دارد که در فصل‌های مجاز صید در چند نوبت، صید ماهی صورت می‌گیرد که در زمان جمع آوری تور منظره جالبی برای گردشگران ایجاد می‌شود. هم اکنون یک جاده کمربندی برای اینکه مسافران عبوری به مقصد محمودآباد یا فریدونکنار نخواهند از ترافیک شهر عبور نمایند در شرف جدول گذاری و اسفالت شدن است.


با ۹/۲ درصد جمعیت مازندران، در چند سال اخیر از (شهرستان) آمل جدا شده است. این شهرستان دارای دو بخش مرکزی و سرخ رود است و مناطق خشت سر ، اهلمرستاق و دابوی آن از نظر باستان شناسی درخور توجه خاص است. ساحل زیبای این منطقه یکی از پرجاذبه ترین مناطق گردشگری است. اشتغال جمعیت غالب محمودآباد، کشاورزی و روستایی می باشد. در صورت بسترسازی  توسعه گردشگری و تامین اراضی صنعتی آماده ، محمودآباد به سرعت متحول می شود. محصول کشاورزی آن زراعت برنج می باشد.


دانشگاه ها و مراکز آموزشی شهرستان محمودآباد:

شهرستان محمودآباد تنها شهری در مازندران است که نسبت به وسعت کم خود دارای دانشگاه های زیادی است و این پدیده باعث رونق تحصیل و روفت و آمد دانشجویان در این شهرستان شد.دانشگاه های محمودآباد از این قرار اند:


دو دانشگاه پیام نور،دانشگاه نیما،دانشگاه خزر،دانشگاه کاوش،دانشگاه پسران محمودآباد(دولتی)،دانشگاه صنعت نفت(دولتی)،دانشگاه علمی و کاربردی بیشه کلا،دانشگاه آزاد محمودآباد


مکان های دیدنی محمودآباد:


سواحل زیبا با امکانات ویژه برای مسافران،پارک ملت ساحلی،پارک مرکزی ساحلی،پارک لاله ی ساحلی،پارک طاهباز،سرزمین رویاها ساحلی،جنگل تشبندان،جنگل بونده،آب بندان های سوراخ مازو،پلاژ و کافی شاپ صدف،شهر بازی الماس در پارک مرکزی