X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

وبسایت مازندران بام ایران wWw.Mazandbam.IR

آپلود عکس

www.mazandbam.ir آدرس سایت


دیدگاه خود را اینجا بیان کنید تا از پیشنهادات و انتقاداتتان استفاده کنیم.


(مدیریت وبسایت مازندران بام ایران)


شهرستان نوشَهر 

یکی از شهرستان‌های استان مازندران ایران است. مرکز این شهرستان شهر نوشهر است.

شایان ذکر است این شهر دارای بندر بوده و از دیرباز با کشورهای حاشیه دریای خزر مراودات تجاری داشته و دارد همچنین بندر نوشهر دارای فرودگاه بوده و نزدیکترین فرودگاه از شرق مازندران به آن ساری و از غرب به آن رامسر می‌باشد.[نیازمند منبع]
شهرستان نوشهر 
========== 
منبع: Mazandnume.com


شهرستان نوشهر از جمله شهرهای گردشگری است که با داشتن راه ارتباطی دریایی به باکو مرکز کشور آذربایجان، آستارخان، اکتاو و ارتباط هوایی از طریق فرودگاه و جاده کندوان به پایتخت کشور بهترین زمینه ارتباط شهرهای استان مازندران را با سایر نقاط کشور فراهم ساخته است.

در زمینه جاذبه‌های گردشگری ساحل زیبا، جنگلهای مشرف به شهر، منطقه خوش آب و هوای چلک و هیروات که بلندترین قله مشرف به شهرستان نوشهر است.

مجتمع فرهنگی سیاحتی کندلوس، دیوچشمه کجور، بوستان جنگلی سی سنگان، دریاچه خضر نبی و تعداد زیادی بقاع متبرکه‌از جمله منابع دیدنی این‌شهرستان  ۱۳۰ هزارنفری محسوب می‌شود.


* مجتمع فرهنگی سیاحتی کندلوس برای رسیدن به کندلوس از شهرستان چالوس در مسیرگردشگری کندوان بایدگذشت و در کیلومتر  ۲۵ چالوس به کرج به دوراهی کجور می‌رسید که تا کندلوس ۱۵  کیلومتر فاصله دارد.

روستای زیبای کندلوس با آب و هوای ییلاقی در دامنه‌های سبز وخرم رشته‌های کوههای البرز در منطقه کجور نوشهر واقع شده‌است.

جالب‌ترین قسمت این مجموعه موزه مردم شناسی و باستان شناسی بوده که در یک بنای زیبا که با الهام از داستانهای شاهنامه ساخته شده می‌باشد. دراین موزه اشیای مختلف و ارزشمندی از دورانهای مختلف تاریخی و از آداب و رسوم منطقه به نمایش گذاشته شده است. همچنین مزارع گیاهان دارویی کندلوس با فرآورده‌های بسیار متنوع از دیگر جاذبه‌های این منطقه باشد.


* دیو چشمه 
این چشمه در مسیر کجور قرار داشته و پس از طی  ۲۴ کیلومتر از ابتدای دو راهی چالوس به کجور به این منطقه می‌رسید.

چشمه زیبا و پرآب دیوچشمه واقع در فضایی مشجر از اماکن مهم جذب مسافر بوده که همه ساله پذیرای هزاران گردشگر است.


* بوستان جنگلی سی سنگان 
این بوستان با قدمت در  ۳۰ کیلومتری شرق نوشهر و در مجاورت دریا و جاده ارتباطی نوشهر به نور قرار داشته و یکی از زیباترین بوستانهای شمال کشور محسوب می‌شود. ساحل زیبای دریا در مجاورت آن و تنوع پوشش گیاهی این بوستان رابه عنوان یکی از جاذبه‌های طبیعی ممتاز ساخته است.

بقعه " سید محمدکیا سلطان"، " امامزاده طاهر و مطهر" ، " سیدعلی کیا سلطان" ، " امامزاده جعفر " از جمله بناهای تاریخی این شهرستان است.[]