X
تبلیغات
زولا

وبسایت مازندران بام ایران wWw.Mazandbam.IR

آپلود عکس

www.mazandbam.ir آدرس سایت


دیدگاه خود را اینجا بیان کنید تا از پیشنهادات و انتقاداتتان استفاده کنیمسلام خدمت همشهریان و هم استانی های عزیز.شما هم اگر اطلاعات شخصی در مورد این گروه دارید در قسمت نظر یا تماس با من، اطلاع بدید تا قرار بدیم.


تجلیل از گروه موسیقی دلشدگان شهرستان محمودآباداز سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان شهرستان محمود آباد اولین همایش تجلیل ازپیشکسوتان فرهنگ وهنر29 اردیبهشت ماه با حضور نماینده مردم محمود اباد و نور در مجلس شورای اسلامی در این شهرستان  برگزارشد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مازندران «احمد ناطق نوری » نماینده مردم شهرستان های نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی و عضو هئیت رئیسه مجلس، دراولین همایش تجلیل ازپیشکسوتان فرهنگ وهنر 29اردیبهشت ماه که از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و کانون بسیج هنرمندان شهرستان محمود آباد با حضور رییس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی،مسئول کانون بسیج هنرمندان و مسئولان ادارات و نهاد این شهرستان برگزارشد با اشاره به این مطلب که انقلاب اسلامی ایران کاری هنرمندانه بودکه توسط  امام خمینی (ره) صورت پذیرفت گفت: هنر این است که هرچیزی سر جای خودش قرار گیرد، هنر یک مسئله روحی است و هنرمند اصلی خداوند است که جهان را به این زیبای خلق کرده است.

 

وی افزود: برخی ها در جایی در نزد امام (ره) پرسیدند که موسیقی حرام است یا نه، که امام در جوابشان فرمودند که بروید خودتان را درست کنید ، چراکه انسان از طریق موسیقی به خدا می رسد.

 

ناطق نوری تصریح کرد: ما اگر بتوانیم  ذوق هنری اصیل اسلامی را ترویج کنیم کاری زیبای فرهنگی کرده ایم، احیای هنر اسلامی در نسل جوان موجب دوری ابتذال فرهنگی در جوانان می شود.

 

نماینده مردم شهرستان های نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: شعرایی همانند سعدی، حافظ ، فردوسی و...که ذائقه شعری دارند ، با ریتم شعرشان انسان را بر سرحال می اورند .

 

عضو هئیت رئیسه مجلس  اظهار کرد: مردم ما باید شاد باشند ، هرچیزی جایگاه خود را دارد، کدورت ها و بداندیشی ها از ان جامعه اسلامی نیست ، پیامبر اسلام یک هنرمند است و آنقدر هنرمندانه رفتار می کند که آن یهودی را که بر سر خاکستر می ریخت و در بستر بیماری افتاد باملاقات و دلجویی از او رفت ، وی به زمره مسلمانان اضافه می شود.

 

در ادامه این مراسم حسن باقری از شاعران پیشکسوت محمود آباد به قرائت شعر پرداخته و گروه موسیقی دلشدگان محمود اباد به دف نوازی پرداختند .

 

در پایان این مراسم از پیشکسوتان عرصه هنر های نمایشی  موسیقی ، تجسمی و فرهنگی این شهرستان با اهدای لوح تقدیر و جوایزی تقدیر بعمل امد.